Povinna pokladna u kadernika

Vedeme sklad, ve kterém je zaznamenán obrat při vedení pokladny. Zákazníci často chtějí platit za nakoupené zboží v cizí měně, zejména v eurech. Je možný záznam o fiskální výši v jiné měně?

Pohybující se s uměním. 111 odst. 1 písm. 3a bod 1 zákona o DPH, vedení evidence prostřednictvím registračních pokladen, jsou daňoví poplatníci DPH povinni vyhotovit výtisk daňového dokladu nebo faktury z jakéhokoli prodeje, jakož i správu tištěného dokumentu zákazníkovi.

Green Barley PlusGreen Barley Plus hubnutí pilulky se zeleným ječmenem extrakt

V § 10 odst. 1 písm. 1 bod 14 vyhlášky o technických podmínkách, i když v § 8 odst. 1 písm. 1 bod 14 nařízení o registrační pokladně, který obsahuje informace, které by měly být vybírány na daňovém příjmu, musíme nutně znamenat měnu, ve které je prodej zaznamenán, přinejmenším za celou částku hrubého prodeje.

Hlavní kritéria a technické podmínky, které musí registrační pokladny splňovat, jsou uvedeny v bodě 2 tohoto předpisu o technických podmínkách.

Ano, ve věci § 14 odst. 1 písm. 1 tohoto rozhodujícího programu k prodeji ve skladbě by m \ t funkce: umožnění daňovému poplatníkovi změnit název měny, ve které je prodej registrován, nebo jeho zkratku, a naprogramovat danou změnu předem zadáním data a času změny; uložení data a času zahájení uchovávání záznamů o prodeji v budoucí měně ve fiskálním myšlení a také přepočet součtu hrubého objemu prodeje do vzdálených měn, výsledek přepočtu spolu s směnným kurzem a platbou vyžaduje uzavření fiskálního účtenky s logem fiskální s logem měny ; přepočet musí být proveden s přesností nejméně na šest desetinných míst a výsledek přepočtu musí být zaokrouhlen na dvě desetinná místa.

Kromě zkratky názvů cizích měn se na označení, která jsou obsluhována Národní bankou Polska, odkazuje.

Pokud tedy má daňový poplatník smysl prodávat výrobky do myslí spotřebitelů, kteří platí poplatek v cizích měnách, pak musí mít zpravidla daňovou pokladnu, uspořádanou v závislosti, která umožní přepočet směnného kurzu.

S formulářem, který byl v tomto případě reprodukován, lze vyvodit závěr, že cena za nakoupené produkty by měla žít v eurech, kdy hodnota smlouvy bude uvedena v zlotých. Nařízení, která provozují DPH, neupravují otázku, jaký směnný kurz musíme povolit převést částku zlotého na euro.